21 травня

Сьогодні, 21 травня, виповнюється 85 років від дня народження Бенгта Інгемара Самуельсона. Біохімік, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини “за відкриття, що стосуються простагландинів та близьких до них біологічно активних речовин”.

21 травня

У цей день, 21 травня, виповнюється 125 років від дня народження інфекціоніста Олександра Даниловича Певзнера. Основним напрямом науково-дослідної діяльності було практичне використання інкубації при крупі у дітей, розробка методів терапії хворих дифтерією і скарлатиною на підставі вивчення патогенезу цих захворювань.

21 травня

Сьогодні, 21 травня, виповнюється 95 років від дня народження гістолога і ембріолога Костянтина Степановича Кабака. Свою працю він присвятив вивченню ембріогенезу, будівлі, вікових і реактивних змін і властивостей периферичної нервової системи.

17 травня

Сьогодні, 17 травня, виповнюється 270 років від дня народження англійського лікаря Дженнера Едварда. Як відомо, саме він першим винайшов та застосував щеплення від віспи. Окрім того, він запропонував термін вакцинації.

23 квітня

Сьогодні, 23 квітня, виповнюється 80 років від дня народження Віктора Івановича Клименка. Доктор медичних наук, професор, чиї наукові праці присвячені клініці та радіаційній гематології, онкології.

17 квітня

Сьогодні, 17 квітня, виповнюється 125 років від дня народження видатного хірурга Івана Митрофановича Грабченка. Науковий напрям досліджень присвячений питанням профілактики й лікуванню раку, вивчення обсягу поширення пухлин раку.

8 квітня

В цей день, 8 квітня, виповнюється 150 років від дня народження американського нейрохірурга, доктора медицини, професора Гарві Кушинга. Серед основних напрямів наукових досліджень виділяють: нейрохірургію, дослідження гіпофізу, внутрішньочерепного тиску. Окрім того, він довів, що підвищення внутрішньочерепного тиску призводить до компенсаторного підвищення тиску в судинах (закон Кушинга).

8 квітня

Сьогодні, 8 квітня, виповнюється 80 років від дня народження ортопеда-травматолога Анатолія Никифоровича Костюка. Як відомо, він розробив апарат на основі стержнів для лікування переломів довгих кісток (запатентований у 1985 р.).

8 квітня

Сьогодні, 8 квітня, виповнюється 80 років від дня народження Валерія Прокоповича Буряка. Доктор фармацевтичних наук, професор, завідувач кафедри токсикологічної та неорганічної хімії ЗДМУ.

29 березня

Сьогодні, 29 березня, виповнюється 80 років від дня народження Іллі Давидовича Ташкера. Кандидат медичних наук, чиї наукові дослідження присвячені питанням вивчення стану фізіологічних функцій працівників під впливом теплового та фізичного навантаження на виробництві.