18 лютого

У цей день, 18 лютого, виповнюється 90 років від дня народження видатного нейрохірурга, кандидата медичних наук Миколи Степановича Рябоконя. Основні напрями наукової діяльності: хірургічне лікування переломів шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку, хірургічне лікування епілепсії.

14 лютого

Сьогодні, 14 лютого, виповнюється 140 років від дня народження Євгена Августовича Копистинського. Психіатр, доктор медичних наук, професор. Його роботи з епілепсії, лікування інсуліном і електросудомної терапії, з історії земської психіатричної допомоги є значним внеском у науку.

5 лютого

У цей день виповнюється 105 років від дня народження Алана ЛЛойда Ходжкіна. Британський нейрофізіолог і біофізик, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини (спільно з Джоном Еклсом та Ендрю Хакслі) “за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування у периферійних і центральних ділянках мембрани нервових клітин”.

30 січня – Всесвітній день допомоги хворим на проказу

Сьогодні, 30 січня, відзначають Всесвітній день допомоги хворим на проказу. Цей день був заснований ООН у 1953 р. на честь Рауля Фоллеро і всіх небайдужих до цієї проблеми людей, які присвятили своє життя боротьбі з хворобою Хансена – проказою. Відзначається з 1954 року щорічно 30 січня.

Нагадаємо, що проказа не належить до масових захворювань, однак у стародавні часи її остерігалися більше, ніж ми зараз остерігаємося СНІДу. За даними ВООЗ у світі на лепру страждають близько 11 млн. людей, серед яких чоловіків втричі більше, ніж жінок. Діти більш чутливі до прокази, ніж дорослі. Нині проказа трапляється головним чином у тропіках і субтропіках, в районах з більш холодним кліматом вона рідкісна.

29 січня

Сьогодні, 29 січня, виповнюється 185 років від дня народження німецького фізіолога, гістолога, доктора медицини Рудольфа Гейденгайма. Його праці присвячені фізіології кровообігу, обміну речовин, процесів виділення і всмоктування, гістофізіології нирок і шлунка.

28 січня – Міжнародний день захисту персональних даних

Сьогодні, 28 січня, відзначають Міжнародний день захисту персональних даних.
Цей день був закладений для того, щоб користувачі мережі не забували про дотримання правил поведінки в Інтернеті, які допомагають захистити їхнє віртуальне та реальне життя.

Нагадаємо, що ця дата відповідає річниці підписання Конвенції Ради Європи від 28 січня 1981 року «Про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних». У деяких країнах це свято називається «Днем конфіденційності». Конвенція «Про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних» стала першим міжнародним зобов’язуючим інструментом у сфері захисту персональних даних.

За матеріалами ukr.media.

У Львові дівчина впала в кому з коровим енцефалітом

У Львові 16-річна дівчина впала в кому з коровим енцефалітом. Щеплення від кору школярка не мала. Про це повідомляє zaxid.net. Пацієнтка лежить у реанімації із запаленням мозку.

Загалом, на стаціонарі у Львівській обласній інфекційній лікарні перебуває понад 150 пацієнтів із кором, половина з них – діти.

На початку року у Львові п’ятеро немовлят захворіли на кір через кілька днів після народження. Хвороба передалась дітям від хворих мам. Немовлят госпіталізували з ускладненням — пневмонією, яке провокує кір. Серед хворих — хлопчик та двійня хлопчиків. Де заразилися їхні мами — невідомо. Малюкам одразу почали колоти антибіотики. 

Сьогодні в Україні святкують День студента

Сьогодні, 25 січня, в Україні святкують День студента.

Нагадаємо, що День студента у нашій країні святкують двічі – 17 листопада і 25 січня. Міжнародний День студента святкують 17 листопада, а 25 січня відзначають Тетянин день, який також асоціюється з днем студенства.

Сьогодні Україна відзначає 100-й ювілей підписання “Акту Злуки”

Сьогодні, 22 січня, відзначають День соборності України. Рівно 100 років тому, в 1919 році, в цей день було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. Ще в 1990 році була проведена масштабна акція, яка стала найяскравішою традицією свята. Саме тоді сотні тисяч українців “живим” безперервним ланцюгом вперше об’єдналися між Львовом і Києвом. З тих пір подібні патріотичні заходи проходять на День Соборності в багатьох містах України.

Нагадаємо, що документ про об’єднання УНР і ЗУНР був проголошений на масовому віче, яке проходило на Софійській площі Києва за участю представників республік – Лонгіна Цегельського (державний секретар внутрішніх справ уряду ЗУНР) та Володимира Винниченка (глава Директорії УНР).
У цей день дві держави на основі українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій об’єднувалися в єдину соборну Українську державу – гаранта демократичних прав і свобод громадян. За матеріалами РБК-Україна.

21 січня – Міжнародний день обіймів

Сьогодні, 21 січня, увесь світ відзначає Міжнародний день обіймів (International Hug Day). Це свято було засновано в США у 1986 році під назвою Національного дня обіймів (National Hugging Daу), а ініціаторами вважають американських студентів факультетів медицини та психології.

Цікавим є той факт, що сьогодні, на честь свята, молодь влаштовує тематичні флешмоби. На вулицях міст дуже часто можна побачити людей, які тримають плакати з написом “Обійму безкоштовно”.