8 квітня

В цей день, 8 квітня, виповнюється 150 років від дня народження американського нейрохірурга, доктора медицини, професора Гарві Кушинга. Серед основних напрямів наукових досліджень виділяють: нейрохірургію, дослідження гіпофізу, внутрішньочерепного тиску. Окрім того, він довів, що підвищення внутрішньочерепного тиску призводить до компенсаторного підвищення тиску в судинах (закон Кушинга).

8 квітня

Сьогодні, 8 квітня, виповнюється 80 років від дня народження ортопеда-травматолога Анатолія Никифоровича Костюка. Як відомо, він розробив апарат на основі стержнів для лікування переломів довгих кісток (запатентований у 1985 р.).

8 квітня

Сьогодні, 8 квітня, виповнюється 80 років від дня народження Валерія Прокоповича Буряка. Доктор фармацевтичних наук, професор, завідувач кафедри токсикологічної та неорганічної хімії ЗДМУ.

27 березня

Сьогодні, 27 березня, виповнюється 165 років від дня народження паразитолога і біолога Джованні Баттіста Грассі. Як відомо, він вперше експериментально здійснив зараження малярією через укус комара. Окрім того, він досліджував кишкових паразитичних найпростіших.

19 березня

Сьогодні, 19 березня, виповнюється 240 років від дня народження Якова Кузьмича Кайданова. Лікар, віце-директор Медичного департаменту Військового міністерства. Один з перших вітчизняних біологів-еволюціоністів, який розглядав живу і неживу природу разом з людиною як нерозривну єдність. Ветеринарний фармаколог.

5 лютого

У цей день виповнюється 105 років від дня народження Алана ЛЛойда Ходжкіна. Британський нейрофізіолог і біофізик, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини (спільно з Джоном Еклсом та Ендрю Хакслі) “за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування у периферійних і центральних ділянках мембрани нервових клітин”.

30 січня – Всесвітній день допомоги хворим на проказу

Сьогодні, 30 січня, відзначають Всесвітній день допомоги хворим на проказу. Цей день був заснований ООН у 1953 р. на честь Рауля Фоллеро і всіх небайдужих до цієї проблеми людей, які присвятили своє життя боротьбі з хворобою Хансена – проказою. Відзначається з 1954 року щорічно 30 січня.

Нагадаємо, що проказа не належить до масових захворювань, однак у стародавні часи її остерігалися більше, ніж ми зараз остерігаємося СНІДу. За даними ВООЗ у світі на лепру страждають близько 11 млн. людей, серед яких чоловіків втричі більше, ніж жінок. Діти більш чутливі до прокази, ніж дорослі. Нині проказа трапляється головним чином у тропіках і субтропіках, в районах з більш холодним кліматом вона рідкісна.

29 січня

Сьогодні, 29 січня, виповнюється 185 років від дня народження німецького фізіолога, гістолога, доктора медицини Рудольфа Гейденгайма. Його праці присвячені фізіології кровообігу, обміну речовин, процесів виділення і всмоктування, гістофізіології нирок і шлунка.

28 січня – Міжнародний день захисту персональних даних

Сьогодні, 28 січня, відзначають Міжнародний день захисту персональних даних.
Цей день був закладений для того, щоб користувачі мережі не забували про дотримання правил поведінки в Інтернеті, які допомагають захистити їхнє віртуальне та реальне життя.

Нагадаємо, що ця дата відповідає річниці підписання Конвенції Ради Європи від 28 січня 1981 року «Про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних». У деяких країнах це свято називається «Днем конфіденційності». Конвенція «Про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних» стала першим міжнародним зобов’язуючим інструментом у сфері захисту персональних даних.

За матеріалами ukr.media.

У Львові дівчина впала в кому з коровим енцефалітом

У Львові 16-річна дівчина впала в кому з коровим енцефалітом. Щеплення від кору школярка не мала. Про це повідомляє zaxid.net. Пацієнтка лежить у реанімації із запаленням мозку.

Загалом, на стаціонарі у Львівській обласній інфекційній лікарні перебуває понад 150 пацієнтів із кором, половина з них – діти.

На початку року у Львові п’ятеро немовлят захворіли на кір через кілька днів після народження. Хвороба передалась дітям від хворих мам. Немовлят госпіталізували з ускладненням — пневмонією, яке провокує кір. Серед хворих — хлопчик та двійня хлопчиків. Де заразилися їхні мами — невідомо. Малюкам одразу почали колоти антибіотики.