21 травня

Сьогодні, 21 травня, виповнюється 85 років від дня народження Бенгта Інгемара Самуельсона. Біохімік, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини “за відкриття, що стосуються простагландинів та близьких до них біологічно активних речовин”.

21 травня

У цей день, 21 травня, виповнюється 125 років від дня народження інфекціоніста Олександра Даниловича Певзнера. Основним напрямом науково-дослідної діяльності було практичне використання інкубації при крупі у дітей, розробка методів терапії хворих дифтерією і скарлатиною на підставі вивчення патогенезу цих захворювань.

21 травня

Сьогодні, 21 травня, виповнюється 95 років від дня народження гістолога і ембріолога Костянтина Степановича Кабака. Свою працю він присвятив вивченню ембріогенезу, будівлі, вікових і реактивних змін і властивостей периферичної нервової системи.

17 травня

Сьогодні, 17 травня, виповнюється 270 років від дня народження англійського лікаря Дженнера Едварда. Як відомо, саме він першим винайшов та застосував щеплення від віспи. Окрім того, він запропонував термін вакцинації.

23 квітня

Сьогодні, 23 квітня, виповнюється 80 років від дня народження Віктора Івановича Клименка. Доктор медичних наук, професор, чиї наукові праці присвячені клініці та радіаційній гематології, онкології.

17 квітня

Сьогодні, 17 квітня, виповнюється 125 років від дня народження видатного хірурга Івана Митрофановича Грабченка. Науковий напрям досліджень присвячений питанням профілактики й лікуванню раку, вивчення обсягу поширення пухлин раку.

29 березня

Сьогодні, 29 березня, виповнюється 80 років від дня народження Іллі Давидовича Ташкера. Кандидат медичних наук, чиї наукові дослідження присвячені питанням вивчення стану фізіологічних функцій працівників під впливом теплового та фізичного навантаження на виробництві.

27 березня

Сьогодні, 27 березня, виповнюється 80 років віінесд дня народження онколога Євгена Ананійовича Баглія. Основний напрям наукової діяльності: вивчення закономірностей змін інтенсивності біохемілюмінесценнції тканин організму при хімічному, гормональному та вірусному канцерогенезі.

26 березня

Сьогодні, 26 березня, відзначають Фіолетовий день (День хворих на епілепсію).

Одного разу дев’ятирічна дівчинка Кессиді Меган (Cassidy Megan), що страждала від епілепсії, вирішила показати іншим людям, що вона нічим не відрізняється від них. За свої дев’ять років дитина вже встигла відчути на собі певну зневагу з боку дорослих і однолітків, які сприймали її захворювання не зовсім адекватно, вважаючи його чимось на зразок легкої форми божевілля. Щоб розвіяти міфи про хворобу, Кессиді в 2008 році придумала «Фіолетовий день» (Purple Day).

В цей день, 26 березня , всі охочі можуть висловити підтримку людям, які живуть з діагнозом «епілепсія». Ініціативу дівчинки спочатку підтримала Асоціація епілепсії Нової Шотландії, а потім і інші організації світу. Вже в 2009 році до Фіолетового дня приєдналися 100 тисяч студентів, близько 100 громадських об’єднань і понад 100 відомих політиків, а телевізійна башта у Торонто на один вечір забарвилася в фіолетовий колір.

25 березня

В цей день, 25 березня, виповнюється 80 років від дня народження Юрія Семеновича Кривошеїна. Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології Кримського медичного інституту. Основні дослідження присвячені розробці нових антисептиків та їх впровадженню для профілактики і лікування гнійно-запальних процесів у хірургії, акушерстві та гінекології.