3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ІНВАЛІДІВ

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.
У світі налічується понад 1 мільярд людей з інвалідністю, що приблизно становить 15% населення усього світу.
Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.  Слід зазначити, що люди з інвалідністю не називають себе інвалідами, в цивілізованих демократичних країнах з високою культурою людських відносин, до таких людей ставлення як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства.

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Сьогодні, 14 листопада, відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – одним із найпоширеніших захворювань у світі.
Вперше цей День проводився Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров’я 14 листопада 1991 року. З 2007 року Всесвітній день боротьби з діабетом відзначається під егідою ООН. Зазначимо, що 14 листопада – день народження Фредеріка Бантинга, канадського фізіолога, котрий відкрив (спільно з Джоном Маклеодом) інсулін, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини. Це відкриття врятувало і продовжує рятувати життя мільйонам людей.
Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути у будь-якому віці і продовжуватися протягом всього життя.

1 листопада – День вегана

Міжнародний день вегана відзначається щорічно 1 листопада.
Перше вегетаріанське товариство було утворено в 1847 році в Англії, проте саме вегетаріанство традиційно було пов’язане з народом стародавньої Індії. Слід зазначити, що вегани є строгими вегетаріанцями, вони не тільки виключають зі свого раціону м’ясо і рибу, а й будь-які інші продукти тваринного походження – яйця, молоко, мед. Вегани не носять одяг зі шкіри, хутра, вовни і шовку, і не користуються продуктами, які тестували на тваринах.

29 жовтня – Всесвітній день боротьби з псоріазом

Цей день, 29 жовтня, в міжнародному календарі позначено як Всесвітній день псоріазу (World Psoriasis Day).
Ця дата в першу чергу стосується тих людей, які страждають від цього захворювання, а також лікарів-дерматологів, які допомагають людям лікувати його. Згідно зі статистикою, близько 3% населення світу страждають від псоріазу або псоріатичного артриту – захворювання, пов’язаного з ураженням не тільки шкіри, але і суглобів людини.
Псоріаз не відноситься до числа інфекційних захворювань.
Це одне з найбільш поширених шкірних захворювань і може проявитися в будь-якому віці у вигляді висипу, почервоніння та лущення шкіри на певних ділянках тіла. Слід зазначити, що при правильному лікуванні його зовнішній прояв може бути незначним і, інколи, навіть зовсім зникає.

29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом

Сьогодні, 29 жовтня, відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом.  
Виник в 2006 році під егідою World Stroke Organization.
У всьому світі інсульт є другою основною причиною смерті і третьою основною причиною інвалідності. Інсульт – раптова смерть деякого числа клітин головного мозку через брак кисню, коли потік крові до мозку порушується при блокуванні або розриві відповідних кровоносних судин. Він також є основною причиною недоумства і депресії.

24 жовтня – День ООН

Сьогодні, 24 жовтня, світова громадськість відзначає день ООН.
У цей день, 24 жовтня 1945 року, набув чинності Статут Організації Об’єднаних Націй, з 1948 року цей день відзначається як день ООН.
ООН – це організація, що здатна покласти край насильству і укоренити терпимість, сприяти розвитку і забезпечити рівність, захистити права людини і зменшити масштаби бідності. 
Традиційно в День Організації Об’єднаних Націй в залі Генеральної Асамблеї проводиться міжнародний концерт. У всьому світі проводяться зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації та її досягненням.

17 жовтня – Всесвітній день боротьби проти ХОЗЛ

Сьогодні, 17 жовтня, проводиться Всесвітній день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень.
За оцінками ВООЗ, в даний час від цієї хвороби страждає вже більше 210 мільйонів чоловік, за прогнозами, до 2030 року ХОЗЛ стане третьою за значимістю причиною смерті в усьому світі.
Основними факторами ризику розвитку хронічної обструктивної хвороби легень є паління тютюну, забруднення повітря всередині приміщень і на вулиці, а також вплив пилу та хімічних речовин на робочих місцях.

16 жовтня – Всесвітній день здорового харчування

Сьогодні, 16 жовтня, відзначають Всесвітній день здoрoвoгo харчування.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80 відсотків усіх захворювань пов’язані тією чи іншою мірою з харчуванням, а 40 відсотків з них пов’язані безпосередньо з фактором харчування людини.
Здорове, правильне харчування, є одним з найбільш значущих аспектів способу життя людини і факторів його здоров’я. Не слід забувати давню мудрість: «Ми є те, що ми їмо».

16 жовтня – День алерголога та імунолога

Професійне свято лікарів алергологів-імунологів – «День алерголога» відзначається щорічно 16 жовтня. У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя.

16 жовтня – Всесвітній день анестезіолога

Сьогодні, 16 жовтня, відзначають Всесвітній день анестезіолога.
Саме в цей день, в далекому 1846-му році, американський хірург і стоматолог Вільям Томас Грін Мортон вперше публічно продемонстрував успішне застосування анестезії для створення загального наркозу. В якості анестетика він застосував інгаляцію діетилового ефіру.
В сучасній медицині розрізняють не тільки загальну, але і місцеву, а також спинномозкову анестезію. Препарати і методологія для проведення анестезії постійно удосконалюються.