1 жовтня

Сьогодні, 1 жовтня, відзначають Міжнародний день музики.

Як відомо, вперше Міжнародний день музики провели 1 жовтня 1975-го року. Засновником цього Дня виступила Міжнародна музична рада (IMC) при всесвітній і поважній організації ЮНЕСКО. Щорічно, цей Всесвітній день, відзначається проведенням чудових концертів та концертних програм, за участю кращих художніх колективів, музикантів та артистів. Як відомо, музика часто передає такі відтінки почуттів та емоційних переживань, які важко передати словами, і можливо саме тому цілющі властивості музики мають багатовікову історію.

Так, в стародавніх свідченнях та документах, що дійшли до наших часів, музика фігурує як лікувальний засіб. Тисячу років тому Авіценна лікував музикою людей, вплив музичного ритму використовували у своїй практиці Платон і Аристотель. «Музичні рецепти» для оздоровлення організму людини у своїй практиці використовували також древньо-китайські лікарі. 

Дисципліна, що вивчає цілющий вплив музики на здоров’я і психіку людини, отримала назву музикотерапії. Вона тісно пов’язана з медициною, суспільними науками, психологією, музикознавством, педагогікою та ін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *