21 січня – Міжнародний день обіймів

Сьогодні, 21 січня, увесь світ відзначає Міжнародний день обіймів (International Hug Day). Це свято було засновано в США у 1986 році під назвою Національного дня обіймів (National Hugging Daу), а ініціаторами вважають американських студентів факультетів медицини та психології.

Цікавим є той факт, що сьогодні, на честь свята, молодь влаштовує тематичні флешмоби. На вулицях міст дуже часто можна побачити людей, які тримають плакати з написом “Обійму безкоштовно”.

21 січня

Сьогодні, 21 січня, вісімдесятирічний ювілей святкує Світлана Кирилівна Кубарська. Кандидат медичних наук (1984р.), старший науковий співробітник НПО “Реабілітація” (1992р.). Наукові дослідження Світлани Кубарської присвячені обгрунтуванню лікувального процесу натуральним і штучним аерозолями солі на основі комплексного підходу як у діагностиці, так і в лікуванні хворих на бронхіальну астму, а також хронічний обструктивний бронхіт.

21 січня

У цей день, 21 січня, виповнюється 105 років від дня народження видатного хірурга-клініциста Григорія Гавриловича Горовенка. У 1969р. Горовенко стає заслуженим діячем науки і техніки, а у 1997р. – Лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. Дослідження присвячені диференційній діагностиці захворювань легень, вивченню патофізіології дихання та кровообігу та іншому.

21 січня

Сьогодні виповнюється 120 років від дня народження Василя Миколайовича Букіна. Василь Букін відомий як біохімік, член кореспондент АН СРСР (з 1964р.). Професор Московського технологічного інституту харчової промисловості (1943-1972рр.). Наукові роботи присвячені біосинтезу вітамінів, розробці способів їх отримання, встановлення їх ролі в обміні речовин. Саме він запропонував метод отримання вітамінів А, В12,В15.

У Запоріжжі від грипу померло немовля

В Україні за останню добу від грипу померло двоє людей: чоловік з Житомиру та немовля із Запоріжжя. Про це повідомляє korrespondent.net. Лабораторно підтверджено, що півторамісячний малюк помер саме від грипу.

Нагадаємо, що в Україні грип позбавив життя вже 19 людей. Серед жертв захворювання-вагітна жінка та троє дітей.

Вакцинацію від грипу пройшло лише 0,4% населення.

Україна отримає 230 одиниць медичного обладнання для лікарень від Китаю

Україна отримає медичне обладнання з Китаю. Про це повідомляє сайт korrespondent.net. із посиланням на РБК-Украина.

Наша країна отримає 230 одиниць сучасного медичного обладнання для лікарень Херсонської, Івано-Франківської, Запорізької, Вінницької та Дніпропетровської областей. До переліку обладнання надійшли томографи, лінейні прискорювачі, мультифункціональні монітори, мікроскопи та багато іншого.

Також слід зазначити, що Японія завершила постачання медичного обладнання в 11 українських лікарень на загальну суму $3,6 млн.

18 січня

Сьогодні, 18 січня, виповнюється 160 років від дня народження анатома, гістолога, доктора медицини, професора, представника Київської школи патологів, Івана Івановича Судакевича. Він також був спеціалістом в галузі інфекційної патології, мікробіології. Зробив великий внесок у вивчення природи злоякісних новоутворень.

18 січня

Сьогодні, 18 січня, виповнюється 185 років від дня народження Володимира Боніфатійовича Антоновича. Володимир Антонович відомий як лікар, історик, етнограф, археолог, член-кореспондент Російської АН (з 1901) доктор історії (1878), професор Київського університету. Він також працював лікарем у Чорнобилі і був засновником Української громади у Петербурзі.

В Україні майже 25 мільйонів людей підписали декларації з лікарями

Декларації з сімейними лікарями підписали вже майже 25 мільйонів українців. Про це заявила на засіданні Кабміну виконуюча обовязки міністра охорони здоровя Уляна Супрун. про це повідомляє сайт korrespondent. net із посиланням на Радіо Свобода. На думку Уляни Супрун, завдяки реформам зростуть зарплати медичних працівників. Також зазначається, що Міністерство охорони здоровя не забороняє громадянам викликати сімейного лікаря або терапевта до дому, це питання має вирішуватись між пацієнтом та лікарем.

17 січня

У цей день виповнюється 95 років із дня народження Миколи Михайловича Петруня. Доктор біологічних наук, завідувач лабораторії біохімії Інституту медицини праці. Розробив нові методи ензимодіагностики хвороб нирок і сечовивідних шляхів. Саме йому належить розробка способу ранньої діагностики відторгнення пересадженої нирки.